O autorech

Dana Šimková

Dana Šimková se narodila v Křenovicích u Slavkova a vystudovala bakalářský obor Klasická filologie na Masarykově univerzitě. Už v dětství se začala věnovat literární činnosti a postupně si vyzkoušela všechny žánry. Čtenářům se představila až ve své dospělosti dobrodružnými romány „Uvězněni“ (Nakladatelství Jiří Šandera, 2014) a „Útěk do Mombasy" (Nakladatelství Jiří Šandera, 2016).

Ve 13 letech se zamilovala do opery a postupně se vypracovala na šéfeditorku po řadu let fungující internetové stránky o opeře, baletu a klasické hudbě „Opera dream“. Byla pozvána, aby se podílela na 11. vydání knihy „Opera“ od Anny Hostomské (Nakladatelství Svoboda, 2018), pro které připravila několik dějů oper a životopisů skladatelů.

Od 14 let se pak začala výrazně věnovat historii potopení Titaniku a uskutečnila o něm už víc než 110 přednášek po celé Republice. Připojila i další témata a od roku 2016 podniká jako lektorka. Má připravené historické přednášky o Vynálezech, Marii Terezii, Opeře, o Založení Republiky, o Koledách, Velikonocích, Objevování nových světů a cestopisnou o Tanzánii. Je zvána do knihoven, škol, domovů pro seniory a často vystupuje v rámci programu Univerzit třetího věku.

Zde najdete její stránky, kde jsou všechny informace o přednáškách a termínech: https://dana-simkova.webnode.cz/