Vše o knize - Bambalanda a Štruntalanda

bambalanda-a-struntalanda01Spolupráce s tišnovským nakladatelstvím SURSUM pokračovala a  výsledkem byla proměna mých rukopisů v celobarevnou knihu "Bambalanda a Štruntalanda, kterou nakladatelství v roce 2006 vydalo jako svou 245. publikaci.
O knihu projevily nevšední zájem základní školy. Paní ředitelky, ředitelé, učitelky a učitelé ji kupovali nejen do školních knihoven, ale především jako doplňkovou četbu pro žáky druhé či třetí třídy. Líbily se jim ilustrace a zřejmě je také zlákala povídka o tom "Jak šel Pár facek do školy".
Pan ředitel ZŠ ve Velkých Němčicích mě vyzval, abych se zúčastnil přímo výuky žáků (tuším, že) třetí třídy. Pozval mne, abych o sobě a mé tvorbě dětem vyprávěl. Neměl jsem do toho pražádnou chuť. Nevěděl jsem co bych tak zvláštního o sobě povídal a musím přiznat, že jsem z toho setkání měl obavy, ale ty hravě rozptýlily děti už o přestávce na chodbě. Vrhly se na mě a kladly mi jednu otázku za druhou s takovým zájmem, že se mi tomu nechtělo věřit. V hodině jejich dotazy pokračovaly a jejich zájem byl opravdový, nepředstíraný. Všichni se hlásili, všichni chtěli číst alespoň krátký úryvek kapitoly, kterou si sami vybrali. Zvolili „Když chodí Mikuláš aneb Jak skřítkové vystrašili čerty“. 
Když zazvonilo na konec hodiny českého jazyka, nahrnuli se žáci kolem mě a žádali, abych jim dal známku za čtení. A tak jsem jednomu po druhém psal do žákovské knížky za tichého svolení paní učitelky velikou jedničku na půl stránky. Potom si mě odvedla jiná paní učitelka na besídku s menšími dětmi, kde jsme si o knize povídali.

Dodnes nemohu na tento zážitek zapomenout!