Besedy

Beseda a čtení v ZŠ Jehnice

Výběr z Jehnických listů 12/2017:

NAŠE TŘÍDNÍ JE MIMOZEMŠŤAN!

To si občas řekne snad každý žák (nejen) naší školy. A kdo přišel 1. 12. na ZŠ v Jehnicích, zjistil, že tato možnost už napadla i někoho z dospělých – autora knih pro děti Jiřího Šanderu. Ten byl pozván žáky a učitelkami a kroužku Čtenářský klub na besedu. Jiří Šandera za námi přijel z Milonic (okres Blansko), a jak nám prozradil, začal psát knihy poté, kdy si jeho syn přinesl z mateřské školy knihu a jemu nepřišla dostatečně poutavá. Prohlásil tehdy: „Než bych měl toto číst, raději ti napíšu něco sám.“ Díky tomu jsme s ním mohli strávit příjemný čas.Na besedu nepřišly pouze děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Autor nám nejenom četl ze svých knih, ale také nám povídal, jak vzniká kniha – od nápadu přes tiskárnu až po prodej. V průběhu celého setkání zapojoval děti, ptal se na jejich názory, nápady či zkušenosti. Besedu s autorem Čtenářský klub pojal také jako den otevřených dveří, na který pro návštěvníky členovéklubu připravili občerstvení. Celá akce byla završena prodejem knih Jiřího Šandery a autogramiádou. Autor napsal každému zájemci do knihy osobní věnování, což byla milá tečka za příjemným večerem.

Mgr. Petra Fusíková